«Հին Երեւանի» շինարարական աշխատանքները սկսվելու են սեպտեմբերին: Այս մասին այսօր՝ հունիսի 2-ին, բյուջեի կատարողականի քննարկմանը հայտարարեց քաղաքաշինության նախարար Նարեկ Սարգսյանը:
«Նախագիծն ավարտված է ըստ էության, իրացման աշխատանքները նախատեսված են հունիսի 1-ից սկսել, իսկ սեպտեմբեր-հոկտեմբերին շինարարական աշխատանքները կսկսվեն»,- ասաց նախարարը:
Հիշեցնենք, որ «Հին Երեւան» նախագիծը նախատեսվում է իրականացնել Աբովյան-Բուզանդ և Արամի փողոց-Կողբացի հատվածներում: Նշենք, որ ծրագիրը քննարկվում էր շուրջ 10 տարի: 2014թ. դեկտեմբերին արդեն շվեյցարաբնակ ներդրող Վարդան Սիրմակեսը շենքերի կառուցման համար տրամադրել է 120-150 միլիոն դոլար:

Район «Старый Ереван» начнут строить уже осенью 2015 г. Об этом заявил 2 июня  в парламенте министр градостроительства Нарек Саркисян. Реализация будущей недвижимости начата уже с 1 июня, добавил он.
Согласно проекту, крупный участок в малом центре Еревана предлагается застроить в стиле, который авторы решили назвать старым. Комплекс «Старый Ереван» построят на территории между улицами Абовяна, Павстоса Бюзанда, Езника Кохбаци и Арама. Здания предусматривается строить максимум с двумя подземными этажами, тремя надземными и мансардой. Недалеко от комплекса будет построена гостиница средней этажности.