Հայաստանի խորհրդարանում ավարտվել է էներգետիկ ոլորտի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ քննարկումը: Էլեկտրաէներգիայի սակագնի բարձրացմանը նվիրված խորհրդակցությանը մասնակցել են Էներգետիկայի նախարար Երվանդ Զախարյանը, Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Ռոբերտ Նազարյանը, նրանց տեղակալները, ինչպես նաեւ «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերության գլխավոր տնօրեն Եվգենի Բիբինը:
Դուրս գալով խորհրդակցությունից, Բիբինը չպատասխանեց երկու ժամից ավելի սպասող լրագրողների հարցերին եւ չկանգնեց անգամ լսելու նրանց հարցերը:
Նշենք, որ 5-10 տարի առաջ երկրում էլեկտրաէներգիայի մշակման 35-40 տոկոսը բաժին էր ընկնում ԱԷԿ-ին: Վերջին 2-3 տարիներին այդ ցուցանիշը նվազել է՝ հասնելով 31-32 տոկոսի:

В парламенте Армении завершилось обсуждение с участием представителей энергетической отрасли. В совещании, по вопросу подорожания электроэнергии, приняли участие министр энергетики Ерванд Захарян, глава Комиссии по регулированию общественных услуг Роберт  Назарян, их заместители, а также генеральный директор ЗАО «Электросети Армении» Евгений Бибин.
Выйдя к журналистам, прождавшим его два с лишним часа, Бибин не стал отвечать на вопросы и не остановился выслушать их.
Отметим, 5-10 лет назад на долю Армянской АЭС приходилось около 35-40%выработки электроэнергии в стране. В последние 2-3 года она ее удельный вес несколько снизился – до 31-32%.