Չինաստանի Խուբեյ նահանգում, Յանցզի գետի վրա «Արեւելքի աստղ» զբոսանավի խորտակման զոհերի թիվը հասել է 26-ի։ Փրկարարական ծառայությունները շարունակում է աշխատանքը դեպքի վայրում։
Հիշեցնենք, որ ուղեւորատար նավը Նանկինից ուղեւորվում էր Չունցին։ Նավում 458 մարդ է եղել, որոնցից 405-ը՝ զբոսաշրջիկներ, տուրիստական ընկերության 5 աշխատակիցներ եւ անձնակազմի 47 անդամներ։
Ուղեւորների մեծ մասը թոշակառուներ են։ Նավապետը, որը կենդանի էր մնացել, ոստիկաններին ասել է, թե նավը «հայտնվել է ցիկլոնի» մեջ եւ մի քանի րոպեում խորտակվել։

До 26 человек возросло число жертв крушения круизного судна «Звезда Востока» на реке Янцзы в китайской провинции Хубэй. Экстренные службы продолжают работать на месте происшествия.
Напомним, что пассажирское судно следовало из Нанкина в Чунцин. На его борту находились 458 человек, в том числе 405 туристов, 5 сотрудников туристической компании и 47 членов экипажа. Большинство пассажиров – люди пенсионного возраста. Капитан корабля, которому удалось спастись, заявил китайским правоохранителям, что судно «попало в циклон» и перевернулось всего за несколько минут.