Ֆրանսիական Ալպերում կործանված Airbus A320 ինքնաթիռի երկրորդ օդաչուն՝ Անդրեաս Լուբիցը, վթարից առաջ իր հոգեկան խանգարումների պատճառով տասնյակ բժիշկների է այցելել, գրում է Associated Press-ը։
Գերմանացի դատախազները հայտարարել են, որ վթարից մի քանի շաբաթ առաջ Լուբիցը համացանցում ինքնասպանության միջոցներ է փնտրել, գրում է Gazeta-ն։
Բարսելոն-Դյուսելդորֆ չվերթն իրականացնող Germanwings ավիաընկերության օդանավը կործանվել էր մարտի 24-ին Ֆրանսիական Ալպերում: Օդանավում գտնվող բոլոր 150 ուղեւորները զոհվել են: Լուբիցին կասկածում են ինքնաթիռը դիտավորյալ կործանելու մեջ: Փակվելով օդաչուների խցիկում՝ նա ներս չի թողել առաջին օդաչուին եւ օդանավը ցած է իջեցրել: Հայտնի է, որ նա հոգեբանի մոտ հաշվառման տակ էր գտնվում եւ վթարից քիչ առաջ բաժանվել էր ընկերուհուց։

Второй пилот самолета Airbus A320, который разбился во Французских Альпах, Андреас Лубиц задолго до катастрофы обращался к десяткам врачей из-за своего психического расстройства, сообщает Associated Press.
Немецкие прокуроры заявили, что за неделю до аварии Лубиц изучал в интернете методы самоубийства, передает Gazeta
Ранее стало известно, что следователи завершили процесс идентификации останков всех жертв крушения самолета Germanwings Airbus A320 во Французских Альпах.
24 марта во Франции произошло крушение пассажирского самолета Airbus A320. Второй пилот самолета Андреас Лубиц, оставшись в кабине один, заблокировал дверь и направил воздушное судно вниз. В результате крушения погибли все находившиеся на борту 150 человек.