Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Ա-ն հանդիպել է Կանադայի ազգային պաշտպանության նախարար Ջեյսոն Քենիի հետ։ Այդ մասին գրում է «Asbarez»-ը։
Զրույցի ընթացքում կրոնական առաջնորդն ու նախարարը անդրադարձել են 2014թ. Լիբանանում իրենց հանդիպմանը, երբ նախարարը ժամանել էր՝ գնահատելու քաղաքական իրավիճակն ու քննարկելու տարածաշրջանում քրիստոնեական համայնքների խնդիրները։ Բացի այդ, Արամ Ա-ն Կանադայի նախարարին պարգեւատրել է «Կիլիկիայի ասպետ» շքանշանով՝ խիզախության, հայ համայնքին եւ հայկական հարցին աջակցելու եւ հավատարմության համար։
Մինչ նախարարի հետ հանդիպմանը կաթողիկոսը մասնակցել է հատուկ ճաշի Կանադայի խորհրդարանում, որպես Պահպանողական կուսակցության եւ Կանադա-Հայաստան խորհրդարանական խմբի նախագահ Հարոլդ Ալբեխտի հյուր։

Католикос Великого Дома Киликийского Арам I встретился с министром национальной обороны Канады Джейсоном Кенни. Об этом пишет армяно-американская газета «Asbarez».
В ходе беседы религиозный лидер и министр коснулись их встречи в Ливане в июле 2014 года в ходе специальной поездки министра с целью оценить политическую ситуацию и обсудить проблемы христианских общин в регионе. Кроме того, Арам I наградил Джейсона Кенни орденом «Рыцарь Киликии» за его мужество, приверженность и постоянную поддержку армянской общины и армянского вопроса.
До встречи с министром Католикос был приглашен на специальный обед в парламенте Канады в качестве гостя депутата от Консервативной партии и председателя парламентской группы Канада – Армения Гарольда Альбрехта.