Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը պարծեցել է իր զենքով։ Ինչպես փոխանցում է Vesti.Az –ը՝ վկայակոչելով Ադրբեջանի ՊՆ-ին, Ադրբեջանի ԶՈւ կազմավորման 97-րդ տարեդարձի կապակցությամբ տարածած ուղերձում նշվում է, որ իրականացվում է ռազմական նշանակության սարքերի վերամշակում, մոդերնիզացում եւ վերանորոգում։ «Հատկապես մեծ ուշադրություն է դարձվում զորքերին զենք-զինամթերով ապահովելու, զենքի փոխանակման եւ նորը ձեռք բերելու խնդրին»,-ասված է ուղերձում։
Հասանովը պատմել է նաեւ զորքերի մարտունակության բարձրացման նպատակով ձեռք բերած զենքի եւ ռազմական տեխնիկայի մասին։ «Ստորաբաժանումներն եւ զինվորական մասերը ապահովված են «Msta-S», «Vena» ինքնագնաց հրետանային սարքավորումներով, «Sakarya» համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգերով, «Sani» ականանետային համալիրներով, TOS-1A ռեակտիվ սարքավորումներով, նոր սպառազինություններով, T-90S, BMP-3, BTR-82A, զրահատեխնիկայով»,-ասված է հայտարարության մեջ։

Министр обороны Азербайджана Закир Гасанов похвастался вооружением.
Как сообщает Vesti.Az  со ссылкой на сайт Минобороны, в обращении министра по случаю 97-летия создания ВС Азербайджанской Республики отмечается, что согласно установленной программе развития осуществляется ремонт, модернизация и переработка изделий военного назначения: «Особое внимание уделяется обеспечению войск оружием и боеприпасами, замене оружия и приборов на новые, правильной организации их использования».
Министр обороны также рассказал об оружии и военной технике, приобретенной с целью поднятия уровня боеспособности войск: «Части и подразделения обеспечены современными самоходными артиллерийскими установками «Msta-S» (152 мм), «Vena» (120 мм), реактивными системами залпового огня «Sakarya» (122 мм), минометными комплексами «Sani» (120 мм), реактивными установками  TOS-1A (220 мм), новыми боеприпасами, ремонтными и командно-наблюдательными машинами различного назначения. В части поступили современная бронетанковая техника T-90S, BMP-3, BTR-82A, ремонтно-эвакуационные машины различного назначения.