Երեւանում ստեղծված իրավիճակը «պետք է կարգավորվի բացառապես իրավական դաշտում»: Այս մասին, այսօր՝ հունիսի 24-ին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշել է Հայաստանում ՌԴ դեսպան Իվան Վոլինկինը, հաղորդում է «Ազատությունը»:
«Այս իրավիճակը պետք է կարգավորվի բացառապես իրավական դաշտում: Այլ տարբերակներ չեն կարող լինել: Իրավիճակը պետք է կարգավորվի միայն բանակցությունների սեղանի շուրջ, որը բազմիցս առաջարկել է Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը»,-ասել է նա:
«Մենք հանդես ենք գալիս այն բանի օգտին, որ Երեւանում եւ ընդհանրապես Հայաստանում կայուն իրավիճակ լինի, որ այստեղ որեւէ հակամարտություն չլինի: Հայաստանը կարող է զարգանալ միայն կայունության պայմաններում», - նշել է ռուս դիվանագետը:
Հատկանշական է, որ ի տարբերություն Միացյալ Նահանգների, Եվրամիության ու Մեծ Բրիտանիայի դեսպանատների երեկ տարածած հայտարարությունների, ուր մտահոգություն էր հնչեցվում ոստիկանության կողմից անհամաչափ ուժի կիրառման եւ լրագրողների դեմ գործադրված բռնությունների վերաբերյալ, Ռուսաստանի դեսպանը չի խոսել այդ մասին:

YEREVAN. – The current situation in Yerevan “should be resolved solely in the legal domain.”
The Russian Ambassador to Armenia, Ivan Volinkin, noted the abovementioned at a press conference on Wednesday, reported RFE/RL Armenian Service.
“There cannot be other options. The situation must be resolved only around the negotiating table, which the President of the Republic of Armenia, Serzh Sargsyan, has repeatedly proposed.
“We [i.e. Russia] are in favor of the fact that there will be a stable situation in [capital city] Yerevan and in Armenia, in the general, [and] that there will not be any conflict here.
“Armenia can develop solely under the conditions of stability,” specifically noted the Russian diplomat.
The sit-in continues Wednesday at Baghramian Avenue, which is closed, and traffic towards this boulevard is suspended.