Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեն շարունակում է երկխոսությունը կողմերի հետ՝ կապված երկու ադրբեջանցի զինվորների անհետ կորելու հետ:
ԿԽՄԿ երեւանյան գրասենյակի հաղորդակցության ծրագրերի ղեկավար Զառա Ամատունին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է, որ հունիսի 23-ին Ադրբեջանի իշխանությունները ԿԽՄԿ Բաքվի պատվիրակությանը տեղեկացրել են երկու զինծառայողների կորստի մասին: ԿԽՄԿ-ն, լինելով չեզոք միջնորդ, շարունակում է երկխոսությունը կողմերի հետ՝ պարզելու համար զինծառայողների ճակատագիրը:
Հիշեցնենք, որ հայկական կողմն արդեն հայտարարել է, որ ադրբեջանցի զինվորներ չեն հատել սահմանը: Հնարավոր է, զինվորները պայթել են ականի վրա չեզոք տարածքում:

Международный комитет красного креста продолжает диалог со сторонами в связи с пропажей двоих азербайджанских солдат.
Как сообщила корреспонденту Новости Армении - NEWS.am руководитель программ по коммуникации ереванской делегации МККК Зара Аматуни, азербайджанские власти 23 июня проинформировали бакинскую делегацию МККК о пропаже двоих военнослужащих. МККК, будучи нейтральным посредником, продолжает диалог со сторонами для выяснения судьбы военнослужащих.
Напомним, что армянская сторона уже заявила о том, что азербайджанские солдаты не переходили границу. Возможно, солдаты подорвались на мине на нейтральной территории.