Հայաստանի ԶՈւ-երը ամեն ինչ արեցին սահմանում իրավիճակի կայունության համար, սակայն ադրբեջանական կողմը կրկին սադրում է սահմանի լարվածությունը:
Հայաստանի ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը Facebook-ի իր էջում գրել է, թե այսօր ժամը 18:30 սահմաններում հակառակորդը ՀՀ Նախիջեւանյան սահմանի Սյունիքի մարզի Գորհայք բնակավայրի հայկական դիրքերի ուղղությամբ, կիրառելով նաեւ մեծ տրամաչափի զենքեր, ակտիվ կրակ է վարել: Հայկական կողմի պատասխան կրակից հետո հակառակորդը կրել է բազմաթիվ կորուստներ, սակայն մարտի ընթացքում ցավոք զոհվել է նաեւ ՀՀ ԶՈւ զինծառայող, շարքային պայմանագրային Արման Մայիսի Եփրեմյանը, ծնված 1987թ:
ՀՀ ՊՆ-ը ցավակցում է զոհված հայորդու հարազատներին ու ծառակիցներին եւ նշում, որ հակառակորդի ոտնձգությունները անպատասխան չեն մնա: Հատկանշական է որ այդ հենակետերի հատվածում վերջին մեկ տարում կրակահերթեր առհասարակ չէին եղել, նշել է Հովհաննիսյանը:

На границе Армении с Нахиджеваном 26 июня, в 18:30 часов, вследствие выстрела противника погиб военнослужащий ВС Армении, контрактник-рядовой Арман Маисович Епремян, 1987 года рождения. Об этом на своей странице в Facebook написал пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
Вооруженные силы Армении, по его словам, сделали все для сохранения стабильности на границе, однако азербайджанская сторона вновь провоцирует напряженность на границе. «В направлении армянских позиций в общине Горайк Сюникской области противник открыл активный огонь, применив также крупнокалиберное оружие. После ответного огня армянской стороны противник понес большие потери.
Министерство обороны Армении выражает соболезнования родным и сослуживцам погибшего военнослужащего, отмечая, что посягательства противника не останутся безответными. Примечательно, что на отрезке этих опорных пунктов за последний год вообще не было выстрелов», - написал Арцрун Ованнисян.