500 տոննա բեռով ապրանքատար նավը, որի վրա գտնվում էին կապիտանն ու անձնակազմի 13 անդամները, շաբաթ օրը Հարավչինական ծովում անհետացել էր ռադարների վրայից, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստին», վկայակոչելով մալազիական New Straits Times թերթը:
Պարբերականի տվյալներով ՝ նավը որը գրանցված էր «San Lian» անունով, սեպտեմբերի 2-ին դուրս էր եկել մալազիական Կուչինգ քաղաքի նավահանգստից ու սեպտեմբերի 5-ին պետք է ժամաներ Լիմբանգ:
Սակայն, ինչպես հայտարարել է Ծովային հսկողության մալազիական գործակալության ղեկավար ծովակալ Իսմայիլ Բուջանգ Փիթը, նավը չի հասել Լիմբանգ, ինչպես ծրագրված էր: Նավի սեփականատիրոջը չի հաջողվել կապվել անձնակազմի անդամների հետ, նշում է պարբերականը:

Товарное судно с 500 тоннами груза, на борту которого находились капитан и 13 членов экипажа, пропало с радаров в субботу в Южно-Китайском море, сообщает РИА Новости со ссылкой на малайскую газету New Straits Times.
По данным издания, судно, зарегистрированное под названием «San Lian» отправилось 2 сентября из порта в малазийском городе Кучинг и 5 сентября должно было прибыть в Лимбанг.
Однако, как заявил глава Малазийского агентства по морскому контролю адмирал Исмаил Буджанг Пит, судно не достигло Лимбанга, как было запланировано. Владельцу судна не удалось связаться с членами экипажа, отмечает издание.