Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 9-ին ընդունել է բարերար Արթուր Վարժապետյանին:
Հանդիպմանը քննարկվել են հանրապետությունում տարբեր ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Այնուհետեւ նախագահ Սահակյանը եւ Արթուր Վարժապետյանը Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում մասնակցել են ԼՂՀ մի շարք պետական կառույցների ավտոմեքենաների հանձնման հանդիսավոր արարողությանը:
Երկրի ղեկավարը երախտագիտություն է հայտնել Արթուր Վարժապետյանին Արցախին մշտապես սատարելու համար՝ նշելով, որ դա ընդօրինակման արժանի հայրենանվեր գործունեություն է:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

STEPANAKERT. – President of the Nagorno-Karabakh Republic Bako Sahakyan received philanthropist Arthur Varzhapetyan.
Issues related to the implementation of different projects in Karabakh were discussed during the meeting.
Thereafter President Sahakyan and Arthur Varzhapetyan participated in a solemn ceremony of handing over vehicles to a number of NKR state structures held at the Stepanakert Revival Square.
President Sahakyan expressed gratitude to Arthur Varzhapetyan for continuous support to Artsakh.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, National Assembly chairman Ashot Ghoulyan, Prime Minister Arayik Haroutyunyan and other officials were present at the event.