Տաջիկստանի Հանրապետության մայրաքաղաքում մեկնարկել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) Հավաքական անվտանգության խորհրդի նստաշրջանը, որն սկսվել է նեղ կազմով բանակցություններով:
ՀՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից հայտնում են, որ նստաշրջանին մասնակցում են Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, Բելառուսի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն, Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաեւը, Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Ղրղզստանի Հանրապետության նախագահ Ալմազբեկ Աթամբաեւը, Տաջիկստանի Հանրապետության նախագահ Էմոմալի Ռահմոնը եւ Կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան:
ՀԱՊԿ անդամ պետությունների ղեկավարները նեղ կազմով բանակցություններից հետո նիստը կշարունակեն ընդլայնված ձեւաչափով՝ պատվիրակությունների անդամների մասնակցությամբ:

YEREVAN. – Meeting of the Collective Security Council of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) has kicked off Tuesday in Dushanbe, the capital city of Tajikistan.
The event got underway with narrow-format talks.
The presidents of Russia, Belarus, Kazakhstan, Armenia, Kyrgyzstan, and Tajikistan as well as CSTO Secretary General Nikolay Bordyuzha are attending this session, informed the Press Office of the President of Armenia.
After talks in narrow format, presidents of the CSTO member states will continue the meeting in expanded format, with the participation of the members of their delegations.