ԼՂՀ-ում նախօրեին հակառակորդի հրետակոծության հետեւանքով վիրավորված զինծառայողներից 4-ի վիճակը ծանր է, նրանք գտնվում են Վերակենդանացման բաժանմունքում: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալի պետ Արամ Ասատուրյանը:
Նա հայտնեց, որ իրենց մոտ տեղափոխվել են Սաֆար Արսենի Սաֆարյանը, Արկադի Արմենի Մուրադյանը, Խաչատուր Հայրիկի Պապիկյանը, Արման Արմենակի Ստեփանյանը:
Նշենք, որ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը քիչ առաջ այցելել է հոսպիտալ:
Ավելի վաղ ԼՂՀ ՊԲ մամուլի ծառայությունը հայտնել էր, որ սեպտեմբերի 25-ին` ժամը 17:30-ի սահմաններում, ադրբեջանական զինուժի կողմից թուրքական արտադրության TR-107 կայանքներից հրթիռահրետանային արկակոծման է ենթարկվել ՊԲ-ի հյուսիս-արեւելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասը, որի արդյունքում բեկորային մահացու վիրավորում են ստացել ՊԲ զինծառայողներ Նորայր Միքայելի Խաչատրյանը (ծնված 1995թ.), Ռոբերտ Սուրենի Մկրտչյանը (ծնված 1995թ.), Հարութ Մաքսիմի Հակոբյանը (ծնված 1997թ.) եւ Կարեն Գեւորգի Շահինյանը (ծնված 1997թ.): Կան 16 վիրավոր:

YEREVAN. – Four of the military servicemen who on Friday were wounded in the Nagorno-Karabakh Republic (NKR), and as a result of shelling by Azerbaijan, are in critical condition, and they are being treated in the intensive care unit.
Director of the Ministry of Defense Central Clinical Military Hospital in Armenia’s capital city of Yerevan,  Aram Asaturyan, told the aforesaid to Armenian News-NEWS.am.
He informed that soldiers Safar Safaryan, Arkadi Muradyan, Khachatur Papikyan, and Arman Stepanyan were transferred to their hospital from the NKR.
The Minister of Defense of Armenia, Seyran Ohanyan, just recently visited the military hospital.
Press service of the NKR Defense Army had reported that the Azerbaijani Armed Forces shelled one of the northeastern protection areas of the NKR Defense Army unit, on Friday at about 5:30pm. The fire was opened from Turkish-made reactive rocket propelled howitzers (TR-107).
Consequently, NKR Defense Army soldiers Norayr Khachatryan (born in 1995), Robert Mkrtchyan (born in 1995), Harut Hakobyan (born in 1997), and Karen Shahinyan (born in 1997) died from shrapnel wounds.