Երեւանի վարորդները վճարում են կայանատեղերի համար, բայց մեքենան կանգնեցնելու տեղ չունեն։ Այդ մասին նոյեմբերի 3-ին խորհրդարանում 2016-ի պետբյուջեի քննարկմանն ասել է պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը։
«Հարց է առաջանում․ ինչի՞ համար են վճարում նրանք, եթե գալիս են աշխատանքի, հինգ անգամ պտտվում են շենքի շուրջ եւ ազատ տեղ չեն գտնում։ Նույնն է, թե տոմսով գանք կինոթատրոն, իսկ մեզ ասեն․ «Վաղը եկեք»։ Կամ էլ: «Այսօր ձեզ համար ֆիլմ չի լինի»։ Դա ո՞ւմ դուր կգա, ասել է Փաշինյանը։
Ի պատասխան նրա խոսքին, Երեւանի փոխքաղաքապետ Կամո Արեյանը ասել է, որ քաղաքապետարանը խորհրդակցություն է անցկացնում Ճանապարհային ոստիկանության հետ կայանատեղիների մակերեսի մեծացման վերաբերյալ։

Ереванские автомобилисты платят за стоянки, а припарковаться им негде. Об этом заявил в парламенте 3 ноября депутат Никол Пашинян, на обсуждениях проекта госбюджета республики на 2016 г.
«Возникает вопрос: а за что они платят, если приезжают на работу, пять раз крутятся вокруг здания и не находят свободного  места? Это всё равно, что мы придём с билетом в кино, придём, а нам скажут: «Завтра приходите». Или: «Не будет вам сегодня кино». Кому это понравится?», - заявил  Пашинян.
В ответ на это первый вице-мэр Еревана Камо Ареян заявил, что мэрия проводит совещания с Дорожной полицией об увеличении площадей под парковки.