Բելգիայի ոստիկանությունը ձայնային նռնակներ է կիրառել Բրյուսելի հյուսիսում՝ Մոլենբեք թաղամասում իրականացրած հակաահաբեկչական գործողության ընթացքում:
Տուժածներ չկան, մահացու կրակ չի բացվել: Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել են Մոլենբեք կոմունայի կոմիսարիատից:
«Գործողության հետեւանքով տուժածներ չկան: Կրակ չի բացվել, ոստիկանությունը ձայնային նռնակներ է գործածել»,- տեղեկացրել են այնտեղից:
Մինչդեռ ավելի վաղ տեղական լրատվամիջոցները տեղեկություններ էին տարածել այն մասին, որ Բելգիայի մայրաքաղաքում իրականացված հակաահաբեկչական գործողության ժամանակ ավտոմատ զենքի կրակոցներ են լսվել:
Ըստ ոստիկանների տեղեկությունների՝ այդ թաղամասում էր ապրում Փարիզում ուրբաթ օրը կազմակերպված ահաբեկչությունների ենթադրյալ համակարգողը, նաեւ այդ հարձակումներին մասնակցություն ունեցածներից մեկը:
Քննչության տվյալներով, բելգիացի Աբդելհամիդ Աբաաուդը կապ էր հաստատել էր ահաբեկչական խմբավորման անդամների հետ, նաեւ զբաղվել դրա գործունեության ֆինանսավորումով: Նա առաջին անգամը չէ, որ հայտնվում է իրավապահ մարմինների տեսադաշտում՝ հունվարին նրա անունը հիշատակվել էր Բելգիայի տարածքում մի քանի հարձակումների կազմակերպիչների շարքում: Այդ ժամանակ արմատականի հեռախոսը ֆիքսվել էր Հունաստանի տարածքում:

Бельгийская полиция применила шумовые гранаты в ходе антитеррористической операции в коммуне Моленбек на севере Брюсселя.
Пострадавших в результате случившегося нет, огонь на поражение не открывался. Об этом ТАСС  сообщили в комиссариате коммуны Моленбек.
«В результате операции пострадавших нет. Огонь не открывался, полиция использовала шумовые гранаты», - проинформировали там.
Между тем ранее местные СМИ распространили сообщения о том, что время проведенной контртеррористической операции в бельгийской столицы были слышны выстрелы из автоматического оружия.
Согласно информации полицейских, в коммуне проживал предполагаемый координатор терактов, совершенных в пятницу в Париже, а также один из причастных к атакам.
По данным следствия, бельгиец Абдельхамид Абаауд связывался с членами бандгруппы, а также занимался финансированием ее деятельности. Он уже не в первый раз попадает в поле зрения правоохранительных органов: в январе его имя фигурировало среди организаторов серии нападений на территории Бельгии. Тогда телефон радикала был запеленгован на территории Греции.