Փարիզում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողությունների հետաքննության շրջանակում Աահենի մոտակայքում գտնվող Ալսդորֆում երեք մարդ է ձերբակալվել, ասել են ոստիկանությունից: Ձերբակալության մանրամասները չեն հրապարակվել:
«Մենք տվյալներ ենք ստացել այն մասին, որ Փարիզի ահաբեկչական գործողությունների հետ կապված կասկածյալներից մեկը կարող է մեր շրջանում լինել»,- ասել է ոստիկանության մամուլի քարտուղարը, տեղեկացնում է Gazeta.ru-ն` վկայակոչելով N-TV հեռուստաալիքին:
Տեղական Aachener Zeitung պարբերականը ճշտել է, որ երկու կին է ձերբակալվել եւ մեկ տղամարդ: Ձերբակալությունը տեղի է ունեցել անցած առավոտ, երեք կասկածյալը գտնվել են աշխատանքի տեղավորման կենտրոնի հարեւանությամբ կայանած մեքենայում: Պարբերականը նշում է, որ այժմ այնտեղ բազմաթիվ ոստիկանական մեքենաներ կան, տեղեկացնում է РБК http://www.rbc.ru-ն:
Ահաբեկչական գործողությունների շարքը տեղի էր ունեցել նոյեմբերի 13-ին Փարիզում եւ մայրաքաղաքային Սեն-Դենի արվարձանում: Ճշտված տեղեկության համաձայն, ահաբեկչությանը զոհ է գնացել 129 մարդ: Ավելի քան 350-ը վիրավոր են:

В рамках расследования дела о терактах в Париже в Альсдорфе, рядом с Аахеном, задержаны три человека, заявили в полиции. Подробности задержания не сообщаются.
«Мы получили данные о том, что один из разыскиваемых подозреваемых по делу о терактах в Париже может быть в нашей области», — сказал пресс-секретарь полиции, передает Gazeta.ru  со ссылкой на телеканал N-TV.
Местное издание Aachener Zeitung уточняет, что задержаны были две женщины и мужчина. Задержание прошло утром, три человека находились в автомобиле на парковке рядом с центром вакансий. Издание отмечает, что сейчас там находится множество полицейских машин, сообщает РБК http://www.rbc.ru.
Серия терактов произошла вечером 13 ноября в Париже и столичном пригороде Сен-Дени. Жертвами трагедии, согласно уточненной информации, стали 129 человек. Более 350 - ранены.