Ֆինանսների նախարարության մաքսանենգության դեմ պայքարի եւ կրկնակի մաքսային հսկողության վարչության աշխատակիցներն, իրացնելով օպերատիվ տեղեկությունները, մաքսային հսկողության գոտում զննման են ենթարկել Հ.Խ.-ին պատկանող բեռը, ով միջնորդ կազմակերպության միջոցով Թուրքիայից Հայաստան հագուստ էր տեղափոխել:
Ֆինանսների նախարարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ զննման արդյունքում քաղաքացուն պատկանող ավելի քան 100կգ քաշով հագուստի պարկերի մեջ հայտնաբերվել են մաքսային հսկողությունից թաքցված ոսկյա զարդեր, որոնց ընդհանուր քաշը կազմել է 1529 գրամ: Ընթացիկ տարում մյուս խոշոր բացահայտումներն առնչվել են թմրանյութերի մաքսանենգ տարանցմանը: Ստանալով օպերատիվ տեղեկություններ՝ վարչության աշխատակիցները կինոլոգիական ծառայության շների միջոցով մանրակրկիտ զննման են ենթարկել փոստային բաժանմունքով արտահանման ենթակա ծանրոցը՝ հայտնաբերելով խնամքով թաքցված ավելի քան 3կգ ընդհանուր քաշով «ափիոն» տեսակի թմրամիջոց:
Ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցների հետ համատեղ իրականացված օպերատիվ-հետախուզական լայնածավալ աշխատանքի շնորհիվ հաջողվել էր կանխել 1.5կգ «ափիոն» տեսակի թմրանյութի արտահանման փորձը:

YEREVAN. – Officers at the Department of Fight against Smuggling and Double Customs Control of the Ministry of Finance of Armenia inspected, at a customs control zone, the cargo belonging to H. Kh., who had brought clothing from Turkey to Armenia through an intermediary organization.
The Ministry informed Armenian News-NEWS.am that as a result of the inspection, 1.529 grams of gold jewelry, which were hidden from customs control, were found in the bags of clothing belonging to the aforesaid person.
The other major findings in the current year related to the smuggling of drugs.
Accordingly, the Department officers inspected, with the use of detection dogs, a parcel to be sent abroad from a post office, and they discovered more than 3 kilograms of opium that was hidden inside.
And thanks to teamwork with the National Security Service officers, an attempt to smuggle abroad 1.5 kilograms of opium was prevented.