Սեպտեմբերի 11-ին Վլադիկավկազում եւ նրա շրջակայքում տեղի կունենան սեպտեմբերի 9-ի ահաբեկչության 11 զոհերի թաղման արարողությունները: Ընդհանուր առմամբ, Վլադիկավկազի կենտրոնական շուկայում տեղի ունեցած պայթյունին զոհ է գնացել 17 մարդ` չհաշված մահապարտ-ահաբեկիչը: Նրանց շարքում են Հայաստանի, Վրաստանի եւ Ուկրաինայի քաղաքացիներ, որոնց թաղում կկայանա իրենց հայրենիքում:
Ահաբեկչության հետեւանքով տուժել է 160 մարդ, որոնցից 110-ը մինչ օրս գտնվում են հիվանդանոցներում: «Տաք հետքերով» ձերբակալվել է 3 մարդ, այդ թվում պայթեցված մեքենայի սեփականատերը:
ՄԱԿ-ի անվտանգության խորհրդում խստորեն դատապարտել են տեղի ունեցածը:
Ավելի վաղ,  Հարավային դաշնային օկրուգում Հայաստանի գլխավոր հյուպատոս Արարատ Գոմցյանը NEWS.am-ին հայտնել էր, որ Վլադիկավկազի շուկայում սեպտեմբերի 9-ին տեղի ունեցած ահաբեկչության զոհերից մեկը Հայաստանի 34-ամյա քաղաքացի, Գյումրիի բնակիչ Արսեն Էլբակյանն է: Ահաբեկչության արդյունքում զոհվել են նաեւ երկու հայեր, ովքեր Ռուսաստանի քաղաքացիներ են: Նրանցից մեկը 60-ամյա Սերգեյ Գրիգորյանն է: Սակայն, Հյուսիսային Օսիայի հայ համայնքի տվյալներով՝ ահաբեկչության արդյունքում զոհված հայերի թիվը հասնում է 3-ի, վիրավորներինը՝ 8-ի:

11 сентября во Владикавказе и его окрестностях пройдут похороны 11 погибших при теракте. Всего же, по последним данным, взрыв унес жизни 17 человек, не считая террориста-смертника. Среди них - граждане Грузии, Армении и Украины. Их похоронят на родине.
При теракте пострадал 161 человек. 110 из них до сих пор находятся в больницах. Взрыв на центральном рынке Владикавказа прогремел утром 9 сентября. По горячим следам задержали троих подозреваемых в совершении теракта, в том числе владельца взорванной смертником машины. В Совете Безопасности ООН резко осудили случившееся, сообщает телерадиокомпания «Мир».
Как ранее сообщало Новости Армении – NEWS.am, со ссылкой на Генерального консула Армении в Южном федеральном округе Арарата Гомцяна, во время теракта во Владикавказе  погибли трое армян, один - 34-летний житель Гюмри Арсен Элбакян, еще два армянина - граждане России. Один из них 60-летний Сергей Григорян.
Тело Элбакяна будет перевезено на родину.
Отметим, что по сведениям армянской общины Северной Осетии, число погибших во время теракта армян достигает 3, а раненных - 8.