Ադրբեջանում շարունակվում են ընդդիմադիրների ձերբակալությունները
Ինչպես տեղեկացնում է haqqin.az-ը, հյուսիսային շրջանում «Մուսավաթ» կուսակցության հյուսիսային շրջանի կոորդինատոր Մարդան Մեհթիին կանչել են Սիազանյան շրջանի ոստիկանություն եւ ձերբակալել են: Կանչը կապված է եղել երկու օր առաջ այդ շրջկենտրոնում բողոքի ակցիաների հետ:
«Մուսավաթ» կուսակցության աշխատակազմի ղեկավար Գյուլաղա Ասլանլին Turan-ին հայտնել է, որ ընդդիմադիրը ոստիկանություն է եկել իր ազգականի հետ, բայց կարճ ժամանակ անց ազգականին, առանց պատճառները բացատրելու, ասել են, որ Մարդանը ձերբակալվել է:
Այսպիսով` ոստիկանության կողմից բողոքի ակցիաների առիթով ձերբակալված ընդդիմադիրների թիվը հասել է տասը մարդու: Ձերբակալվածների ընդհանուր թիվը գերազանցել է 60 մարդը:

The arrests of opposition members continue in Azerbaijan.
Mardan Mehti, the northern region coordinator of Azerbaijan's “Musavat” party, was called to the police station of Siazan region and arrested, haqqin.az reports. The call was related to the protests staged in the district center two days ago.
The head of “Musavat” party, Gulaga Aslanli, told Turan that the opposition member came to the police with his relative, who was soon told that Mardan was arrested. The reasons for the arrest weren't explained
Thus, the number of opposition members, arrested by the police in connection with the protests against price hike, reached ten. The total amount of arrestees exceeds 60.