Երեւանում կկազմակերպվեն տեղային շաբաթօրյակներ՝ բակային տարածքներն ու փողոցները ձմռան ընթացքում կուտակված աղբից մաքրելու համար: Այս մասին նշվել է այսօր՝ փետրվարի 29-ին, Երեւանի քաղաքապետարանում կայացած խորհրդակցության ժամանակ:
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին զեկուցվել է, որ   քաղաքացիների, ինչպես նաեւ իրավաբանական անձանց կողմից աղբը ոչ սահմանված վայրերում թափելու դեպքերի հայտնաբերման եւ երեւույթի կանխարգելման ուղղությամբ տարվող աշխատանքների ընթացքի հետ կապված զեկուցվել է, որ նախորդ շաբաթ 40 վարչական արձանագրություն է կազմվել: Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել է հետամուտ լինել արձանագրությունների հիմնավոր եւ պատշաճ կազմմանն ու հետագա ընթացքին:
Շարունակվում է հսկողությունը «Սանիթեք» ընկերության կողմից  իրականացվող աշխատանքների, ինչպես նաեւ Ավան եւ Էրեբունի վարչական շրջաններում կատարվող սանիտարական մաքրման աշխատանքների նկատմամբ:

В Ереване будут организованы местные субботники. Дворы и улицы столицы будут очищены от мусора, который накопился в течение зимнего периода. Об этом было заявлено во время совещания в мэрии Еревана 29 февраля.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе мэрии столицы, в ходе совещания градоначальнику Тарону Маркаряну было доложено о том, что на прошлой неделе составлено 40 административных протоколов по поводу выявленных случаев выброса мусора в неположенных местах гражданами, а также юридических лиц. Тарон Маркарян поручил быть последовательными в этом вопросе.
На совещании было отмечено, что продолжает осуществляться контроль над деятельностью компании «Санитек», а также над санитарно-гигиеническими работами, осуществляемыми в ереванских районах Аван и Эребуни.