Երեւանում 80-ամյակը բոլորելուց 19 օր առաջ մահացել է «օրենքով գող» Վազգեն Ներսեսյանը, որը քրեական աշխարհում ավելի շատ հայտնի է որպես Վզգո։ Անցյալ տարի ամենաավագ հայ «օրենքով գող» Կառլեն Թովմասյանի մահվանից հետո ավագներից ողջ էր մնացել միայն նաեւ Վանիկը, հայտնում է «Փրայմ Քրայմը»։
Ակնկալվում է, որ Վզգոյի հուղարկավորության համար ողջ աշխարհից Երեւան են ժամանելու հանցագործ աշխարհի ներկայացուցիչները։
Պարբերականը նշում է, որ Հայաստանը հետխորհրդային միակ երկիրն է, որտեղ «օրենքով գողերին» չեն հետապնդում զուտ գաղափարական պատկերացումներից ելնելով։ Ներկայումս տեղաբնակ 10 քրեական հեղինակություններից բացի, Հայաստան է տեղափոխվել Մերաբ Կալաշովը եւ վերջերս Ռուսաստանից վտարված Վիտալի Ավդիյանը։ Այստեղ ամանորյա արձակուրդներն անցկացնելը բարի ավանդույթ է դարձել նաեւ «№1 գող» Շաքրո Կալաշովի համար։
Անցյալ տարի գողական հավաքը բարեհաջող անցկացնելուց հետո Հայաստանը դարձել է նման միջոցառումներ անցկացնելու հիմնական վայր։

В Ереване за 19 дней до своего 80-летнего юбилея скончался вор «в законе» Вазген Нерсесян, более известный в криминальных кругах как Взго. После смерти в прошлом году старейшего армянского «законника» Карлена Товмасяна из воровских патриархов до вчерашнего дня в живых оставались только он и Ваник, сообщает ИА «Прайм Крайм».
В связи с предстоящими похоронами Взго, в Ереван со всего мира ожидается очередной массовый наплыв титулованных преступников.
Как отмечает издание, Армения - единственная страна на постсоветском пространстве, где воры «в законе» не преследуются по чисто идейным соображениям. Сейчас, кроме доброго десятка местных уроженцев, в Армении уже больше года проживает вор «в законе» Мераб Калашов, а также недавно депортированный из России по отбытию срока Виталий Авдиян. Проводить здесь новогодние каникулы, похоже, стало хорошей традицией и для «вора №1», Шакро Калашова.
После благополучно проведенной в прошлом году общей воровской сходки Армения утверждена в качестве основной площадки для подобных мероприятий. Не исключено, что очередная будет приурочена к панихиде по Взго, пишет  ИА «Прайм Крайм».