Հայաստանի ոստիկանությունը շարունակում է տաքսու վարորդների փոխարեն ծառայությունների տնօրեններին տուգանել: Այս մասին մարտի 2-ին լրագրողներին հայտնել է Հայաստանի տաքսի ծառայությունների միության նախագահ Վահանգն Սահակյանը:
Նրա խոսքով, նման արատավոր պրակտիկան շարունակվում է, ընդ որում եթե առաջ, տուգանքի մասին ծանուցագիրը տաքսի ծառայությանն ուղարկելով՝ Ոստիկանությունը գոնե ճշտում էր, թե ով էր նստած ղեկի մոտ խախտման պահին, ապա հիմա դա էլ չի անում, պարզապես տուգանում է տնօրենին: Տուգանքը չվճարելու դեպքում էլ ծառայության ունեցվածքի վրա կալանք է դրվում: Վերջին ժամանակներս դրանից եւս 1-2 տաքսու պարկ է տուժել: «Միեւնույն ժամանակ այբուբենային ճշմարտություն է, որ տուգանքը անհատական պատժամիջոց է ու չի կարելի մարդուն մեկ ուրիշի փոխարեն պատժել միայն փող ստանալու նպատակով: Տուգանքը չպետք է լինի գանձարանը համալրելու միջոց, այն պետք է կարգուկանոն հաստատելուն ծառայի»,- նշել է Սահակյանը:

Полиция Армении продолжает штрафовать директоров сервисов вместо таксистов. Об этом заявил журналистам 2 марта председатель Союза такси-сервисов Армении Ваагн Саакян.
По его словам, такая порочная практика продолжается, причём если раньше, направляя уведомление о штрафе в такси-сервис, Полиция хотя бы уточняла, кто сидел за рулём в момент нарушения, то сейчас не делает и этого – просто требует с директора штраф. В случае неуплаты штрафа на имущество сервиса накладывают арест. В последнее время от этого пострадали ещё 1 – 2 таксопарка. «В то же время азбучная истина права гласит: штраф – индивидуальная мера наказания, и наказывать одного человека вместо другого, лишь бы добыть деньги, нельзя. Штраф не должен быть средством пополнить казну, а средством призвать к порядку», - отметил Саакян.