Պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն, փետրվարի 28-ից մարտի 5-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 7500 կրակոց:
Նշված ժամանակահատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաեւ 60 եւ 82 միլիմետրանոց ականանետեր եւ ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնային գծում եւ վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

STEPANAKERT. – The adversary continued violating the ceasefire along the Line of Contact between the Karabakh-Azerbaijani opposing forces, from February 28 to March 5.
During this time the Azerbaijani armed forces fired around 7,500 shots at the Armenian military positions, and by way of rifle weaponry, according to the Nagorno-Karabakh Republic (NKR) Defense Army.
In addition, the adversary made use of mortars and a grenade launcher.
Vanguard units of the NKR Defense Army, however, continue fully controlling the frontline and confidently conducting their military watch.