Հայաստանում կանայք քաղաքական դաշտում իրենց տեղը դեռեւս լիարժեք չեն զբաղեցնում։ Այսօր՝ մարտի 7-ին, լրագրողների հետ հանդիպմանն նման կարծիք հայտնեց Ազգային ժողովի «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը։
«Հայաստանում երիտասարդ կանայք կրթված են, իրենց ինքնազարգացման վրա շատ են աշխատում, ի տարբերություն երիտասարդ տղամարդկանց, որոնք բավականին թուլացել են։ Ուրախ եմ, որ բավականին մրցունակ են կանայք այսօր Հայաստանում։ Սա կբերի հանրության փոփոխության, զարգացման»,- ասաց Զարուհի Փոստանջյանը։
Ընդդիմադիր պատգամավորի պնդմամբ՝ ընտանեկան պարտականությունները չեն խանգարում մասնագիտական գործունեությանը, ավելին, ընտանիքը խթան կարող է հանդիսանալ աշխատանքի համար։

YEREVAN. – Women in Armenia are not fully engaged in the political arena.
Head of the opposition “Heritage” National Assembly Faction, Zaruhi Postanjyan, stated the abovementioned at a press conference on Monday.
“Unlike the young men who have become quite weak, the young women in Armenia are educated, [and] they work a lot on their self-development,” Postanjyan said. “I’m glad that women are quite competitive today in Armenia; this will bring public change, development [in the country].”
The opposition MP argued that family commitments do not interfere with professional activities, and what is more, the family can become a stimulus for work.