Երեքշաբթի տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողության եւս մեկ զոհի մարմին է հայտնաբերվել Բրյուսելի օդանավակայանում: Այդ մասին հայտնում է   Belga գործակալությունը` վկայակոչելով աղբյուրին:
Երեքշաբթի առավոտյան բելգիական մայրաքաղաքում ահաբեկչական գործողությունների շարք է տեղի ունեցել: Երկու պայթյուն որոտացել է Բրյուսելի օդանավակայանում,  մեկը` մետրոյում:
Բելգիայի դաշնային դատախազ Ֆրեդերիկ Վան Լյովը օրվա ընթացքում հայտնել էր, որ Բրյուսելում ահաբեկչական գործողությունների հետեւանքով   31 մարդ է զոհվել ,  270-ը վնասվածք է ստացել: Միաժամանակ նա նշել էր, որ այդ տվյալները վերջնական չեն, որովհետեւ    «առայժմ հնարավոր չէ պարզել զոհվածների ճշգրիտ թիվը»:

Тело еще одной жертвы теракта, произошедшего во вторник, было обнаружено в аэропорту Брюсселя. Об этом сообщает агентство Belga со ссылкой на источник.
Серия терактов произошла в бельгийской столице во вторник утром. Два взрыва прогремели в аэропорту Брюсселя, еще один - в метро.
Как сообщил днем федеральный прокурор Бельгии Фредерик Ван Лёв, в результате терактов в Брюсселе погиб 31 человек, 270 получили ранения. При этом он оговорился, что эти данные не являются окончательными, так как «установить точное число погибших пока не представляется возможным».