Ֆինլանդիայի վարչապետ եւ «Ֆինլանդական կենտրոն» կուսակցության ղեկավար Յուհա Սիպիլյան վաճառել է Կեմպելի համայնքում իր տունը, հայտնում է Yle-ն:
Ֆիննական այլ ԶԼՄ-ների տվյալներով, առք ու վաճառքի պայմանագիրը կնքվել է մարտի 21-ին, իսկ նրա արժեքը կազմել է 570 հազար եվրո:
Վարչապետը հաստատել է տան վաճառքը: Նրա խոսքով, ինքն ու կինը որոշել են ավելի փոքր մակերեսով տուն գնել: Սիպիլյան չի հայտնել գործարքի արժեքը:
2015-ի սեպտեմբերին Սիպիլյան ասել էր, թե պատրաստ է եկող տարվա սկզբին փախստականներին տալ Կեմպելում` Ֆինլանդիայի հյուսիսում գտնվող իր տունը: Վարչապետը երկրի բնակիչներին կոչ էր արել հետեւել իր օրինակին եւ փախստականների հանդեպ համերաշխություն դրսեւորել:

Finland’s Prime Minister and chairman of The Finnish Centre Party Juha Sipila has sold the house in Kempele's community, Yle reported.
According to other Finnish media outlet, the deal was concluded on March 21 and it amounted to €570 thousand.
The prime minister confirmed the sale of the house. According to him, he and his wife decided to buy a smaller house on the square. Sipila did not mention the amount of the transaction.
Last September Sipila has told that he is ready to give to the refugees the house in Kempele, in the north of Finland, at the beginning of the next year. The prime minister has urged citizens of the country to follow his example and to show solidarity with refugees.