Ապրիլի 9-ի դրությամբ Երեւանի Կենտրոնական զինվորական հոսպիտալում բուժում է ստանում ԼՂՀ-ի եւ Ադրբեջանի շփման գծում վիրավորված 36 զինծառայող։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ Կենտրոնական զինվորական հոսպիտալի պետ Արամ Ասատուրյանը։
Նրա խոսքով՝ նրանցից 4-ի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր, երկուսինը՝ ծանր։ «Մյուսների վիճակը բավարար է եւ բավարարին մոտ։ Ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող երկու զինծառայողները ժամկետային զինծառայողներ են, իսկ երկուսը՝ պայմանագրային զինծառայողներ են»,- նշել է Արամ Ասատուրյանը։
Վիրավորված Հրայր Բաղդասարյանի վիճակը, որը ծայրահեղ ծանր վիճակում էր, արդեն գնահատվում է որպես ծանր, նկատվում է դրական դինամիկա։ «Այսօրվա դրությամբ ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող զինծառայողների թիվը պակասում է»,- ընդգծել է հոսպիտալի պետը։

По состоянию на 9 апреля в Центральном клиническом военном госпитале в Ереване находится на лечении 36 военнослужащих, раненых на линии соприкосновения вооруженных сил Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана. Об этом в беседе с журналистами заявил начальник Центрального клинического военного госпиталя Министерства обороны Армении Арам Асатурян.
По его словам, состояние 4 из них оценивается как крайне тяжелое, состояние 2 – как тяжелое. «Состояние остальных удовлетворительное и близко к удовлетворительному. 2 из военнослужащих, находящихся в крайне тяжелом состоянии, это - военнослужащие рядовой службы, другие 2 – контрактники, - отметил Арам Асатурян.
Состояние раненого Грайра Багдасаряна, который находился в крайне тяжелом состоянии, согласно начальнику госпиталя, оценивается уже как тяжелое, заметна положительная динамика. «На сегодняшний день у нас постепенно уменьшается число военнослужащих, находящихся в крайне тяжелом состоянии», - подчеркнул Арам Асатурян.