ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան ապրիլի 14-15-ին աշխատանքային այցով Հայաստանում կլինի: Այս մասին ՀԱՊԿ մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Զայնետդինովը:
Այցի ընթացքում Բորդյուժան կհանդիպի Հայաստանի նախագահ, Հավաքական անվտանգության խորհրդի նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ԱԳ նախարար, ՀԱՊԿ ԱԳՆԽ նախագահ Էդվարդ Նալբանդյանի եւ պաշտպանության նախարար, ՀԱՊԿ ՊՆԽ նախագահ Սեյրան Օհանյանի հետ:
Ըստ ՏԱՍՍ գործակալության, ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը կտեղեկացնի Կազմակերպության կանոնադրական մարմինների՝ ԱԳ նախարարների խորհրդի, Պաշտպանության նախարարների խորհրդի եւ Անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների կոմիտեի նիստերի նախապատրաստական աշխատանքների մասին, որոնք կանցկացվեն հունիս-հուլիսին, Երեւանում: «Կքննարկվի նաեւ Կովկասյան տարածաշրջանում իրադրությունը, որը կտրուկ սրվեց ապրիլի սկզբին»,- նշված է հաղորդագրությունում:

Генеральный секретарь ОДКБ Николай Бордюжа 14-15 апреля с рабочим визитом посетит Армению. Об этом сообщил пресс-секретарь ОДКБ Владимир Зайнетдинов.
В ходе визита Бордюжа встретится  с президентом Армении, председателем Совета коллективной безопасности Сержем Саргсяном, министром иностранных дел, председателем СМИД ОДКБ Эдвардом Налбандяном и министром обороны, председателем СМО ОДКБ Сейраном Оганяном, передает ТАСС.
Генеральный секретарь ОДКБ проинформирует о ходе подготовки к заседаниям уставных органов Организации – Совета министров иностранных дел, Совета министров обороны и Комитета секретарей советов безопасности, которые запланированы на июнь-июль в Ереване, доложит о текущей деятельности Организации и выполнении Плана реализации решений сентябрьской и декабрьской (2015 год) сессий Совета коллективной безопасности. «Также будет обсуждаться ситуация в Кавказском регионе,  резко обострившаяся в начале апреля», - отмечается в сообщении.