Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը, սահմանադրական բարեփոխումների հանրաքվեից հետո առաջին անգամ հանդիպել է ընդդիմադիր «Ժողովրդա-հանրապետական» կուսակցության առաջնորդ Քեմալ Քըլըչդարօղլուի հետ։
Թուրքական Milliyet-ի փոխանցմամբ՝   Թուրքիայի արհեստավորների կոնֆեդերացիայի համաժողովին մասնակցելու համար Անկարայի Rixos հյուրանոց ժամանած Էրդողանը 15 րոպեանոց անակնկալ հանդիպում է ունեցել  Քեմալ Քըլըչդարօղլուի հետ։
Հայտնի , որ Էրդողանը առաջարկել է Քըլըչդարօղլուին՝ այսուհետ քայլեր ձեռնարկել Թուրքիայում գլխաշոր կրելու հետ կապված խնդիրը լուծելու ուղղությամբ։

Премьер-министр Турции Реджеп Тайип Эрдоган после референдума по конституционным реформам впервые встретился с лидером оппозиционной Народно-республиканской партии Турции Кемалем Кылычдароглу.
Как передает турецкая Milliyet, состоялась 15-минутная неожиданная встреча между Кемалем Кылычдароглу и Эрдоганом, прибывшим в отель Rixos в Стамбуле для участия в конференции Конфедерации ремесленников Турции.
Известно, что Эрдоган предложил Кылычдароглу предпринять шаги для решения проблемы в связи с ношением хиджаба в Турции.