Սեպտեմբերի 20-ի դրությամբ, «Շանհայ- էքսպո 2010»-ի Հայաստանի տաղավար է այցելել 2 մլն մարդ։ 340 ք/մ տարածք ունեցող տաղավարն օրական ուներ 16-23 հազար այցելու։  Այս մասին սեպտեմբերի 27-ին լրագրողների հետ  հանդիպման ժամանակ ասաց «Շանհայ Էքսպո 2010» միջազգային ցուցահանդեսում ՀՀ կազմկոմիտեի անդամ, «Բի Լայն» ընկերության տնօրեն Հայկ Խանջյանը։ Նրա խոսքով՝ տաղավարի նկատմամբ հետաքրքրությունը բավականին մեծ էր, այդ իսկ պատճառով չնայած անընդհատ գոյացող հերթերին մարդկանց հոսքը տաղավար չի  պակասել։
«20-30 մետր հերթ էր գոյանում, եւ մարդիկ 2-3 ժամ հերթ էին կանգնում, որպեսզի տեսնեին տաղավարը»,-ասաց Հ. Խանջյանը՝ նշելով, որ դա վկայում է այն մասին, որ տաղավարը հետաքրքրել է շատերին։
Հ. Խանջյանը նշեց նաեւ, որ ցուցահանդեսի շրջանակներում տեղի են ունեցել մի շարք միջոցառումներ՝ «Ծիրանի երկիր», «Վերադարձ դեպի ակունքներ», «Անկախության 19-րդ տարեդարձի նշում» եւ այլ միջոցառումներ։
Նշենք, որ ավելի քան 190 երկիր եւ 50 միջազգային կազմակերպություն հայտ էին ներկայացրել մասնակցելու  «Շանհայ- էքսպո 2010»-ին, որը համարվում են երբեւէ տեղի ունեցած ամենամեծը ցուցահանդեսը։

By September 20, 2010, 2m people had visited the Armenian pavilion at the Shanghai-2010 international exhibition. The pavilion, which occupied an area of 340 sq meters, was visited by 16 to 23 thousand people daily, Hayk Khahjyan, Director of the Bi Line Company, a member of the Armenian organizing committee, told reporters on September 27. The pavilion was a great success, and people were flowing toward it despite queues.
“A 20-30-meter-long queue formed, and people were ready to wait for 2-3 hours to visit the pavilion,” Khanjyan said.
A number of special events have been held on the margins of the exhibition – Apricot Country, Returning to the Sources, 19 years of Independence and others.
Over 190 countries and 50 international organizations applied for participation in the Shanghai-2010 exhibition.