Թուրքիայում կազմակերպված գեղեցկության մրցույթում, որին մասնակցում էին 20 երկրների մասնակիցներ, հաղթող է դարձել Հայաստանը ներկայացնող 25-ամյա Մարինա Ավետյանը:
Թուրքիայի Բոդրում ծովափնյա քաղաքում թուրքական հայտնի տուրօպերատոր Jolly tur-ի կազմակերպած միջազգային տուրիզմի գեղեցկության մրցույթի եզրափակիչ փուլը տեղի է ունեցել Club Catamaran-ում:
Թե մրցույթի ժյուրիի, թե հանդիսատեսի կողմից մրցույթի անվիճելի հաղթող է ճանաչվել Հայաստանը ներկայացնող Մարինա Ավետյանը:  Հայ գեղեցկուհին նշել է, թե երջանիկ է, որ հարեւան երկրում դարձել է տուրիզմի գեղեցկուհի:
Մրցույթում 2-րդ տեղն է գրավել ուկրաինուհի 22-ամյա Աննա Բոիկոն, իսկ Գերմանիան ներկայացնող 26-ամյա Նինա Ռիտտինգհաուսը եզրափակել է լավագույն եռյակը:
Նշենք, որ օրեր առաջ Բոդրում ժամանած գեղեցկուհիներն այցելել են Իզմիրի Մարիամ Աստվածածնի սրբավայր, մոմ վառել եւ միասին աղոթել խաղաղության համար:  Իսկ մրցույթին մասնակցող թուրք գեղեցկուհի Նեսիլհան Մալթեփեն նշել է, թե հայ գեղեցկուհու հետ միասին, խաղաղության համար ցանկություն է պահել եւ հավելել, թե հուսով է, որ երկու երկրների միջեւ հարաբերությունները կկարգավորվեն:

На конкурсе красоты, организованном в Турции, в котором принимали участие представители из 20 стран, победила представлявшая Армению 25-летняя Марина Аветян.
Финал конкурса красоты международного туризма, организованного известным турецким туроператором Jolly tur в прибрежном турецком городе Бодрум, был проведен в Club Catamaran.
И жюри конкурса, и зрители бесспорным победителем конкурса признали представлявшую Армению Марину Аветян. Армянская красавица сказала, что она счастлива, что в соседней стране стала красавицей туризма.
На конкурсе 2-е место заняла 22-летняя украинка Анна Бойко, а представлявшая Германию 26-летняя Нина Риттингхаус замкнула тройку победителей.
Отметим, что несколько дней назад красавицы, прибывшие в Бодрум, посетили святыню Богородицы Марии в Измире, зажгли свечки и вместе помолились за мир. А участница конкурса, турецкая красавица Несилхан Мальтепе отметила, что вместе с армянской красавицей она загадала желание о мире, и добавила, что она надеется, отношения между двумя странами будут нормализованы.