Ադրբեջանի հեռուստառադիոհաղորդակցման ազգային խորհուրդը դատարան է դիմել՝ պահանջելով լուծարել ANS–ի արտոնագիրը։
ԱՊԱ–ի փոխանցմամբ՝ Ազգային խորհուրդը հայց է պատրաստել «ANS անկախ հեռարձակում եւ մեդիա» ընկերության՝  №TR 099 հատուկ թույլտվությունը՝ տրված 2013–ի հոկտեմբերի 25-ին, դադարեցնելու մասին։
Հայցն ուղարկվել է Բաքվի վճռաբեկ դատարան։
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 18-ին Գլխավոր դատախազության ներկայացմամբ հեռուստառադիոհաղորդակցման ազգային խորհուրդը հայտարարել էր, որ  ANS–ը դադարեցնում է հեռարձակումը։ հեռուստաընկերության փակման պատճառը ԱՄՆ–ում գտնվող թուրք ընդդիմադիր քարոզիչ Ֆեթուլլահ Գյուլենից վերցրած հարցազրույցն է։

Национальный совет по телерадиовещанию Азербайджана обратился в суд в связи с аннулированием лицензии ANS.
Как сообщает АПА, НСТР подготовил иск о прекращении действия специального разрешения (лицензии) компании «Независимое вещание и медиа ANS» №TR 099 от 25 октября 2013 года.
Иск направлен в Бакинский апелляционный суд для рассмотрения.
Напомним, накануне в вечерние часы по представлению Генпрокуратуры Национальный совет по телерадиовещанию приостановил вещание радио- и телевещание телекомпании ANS. Согласно распространенному НСТР заявлению, причиной закрытия телеканала является предотвращение вещания интервью с находящимся в США оппозиционным проповедником Фетхуллахом Гюленом.