Քրեագետ-փորձագետները ճանաչել են բոլոր 84 մարդկանց ինքնությունը, որոնք զոհվել էին հուլիսի 14-ին Նիսի Անգլիական ափին տեղի ունեցած ահաբեկչական ակտի հետեւանքով: Այս մասին հայտնել է Փարիզի դատախազությունը, որի վարույթում է գտնվում ահաբեկչության փաստով հետաքննությունը:
«Ճանաչվել են ահաբեկչության հետեւանքով բոլոր 84 զոհվածները»,- նշված է դատախազության հայտարարության մեջ:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 14-ին 30-ամյա թունիսցին բեռնատարով մխրճվել էր Նիսի կենտրոնում՝ Անգլիական ափին հավաքված մարդկանց բազմության մեջ: Վարորդը դիտավորությամբ ընթացել էր զիգզագաձեւ՝ ջանալով որքան հնարավոր է շատ մարդկանց ճզմել: Ավելի ուշ նա սպանվեց ոստիկանների հետ փոխհրաձգության ժամանակ: Ահաբեկչության հետեւանքով զոհվեց 84 մարդ, ավելի քան 100-ը վիրավորվեց: Զոհվածների թվում է Հայաստանի մեկ քաղաքացի:

Эксперты-криминалисты провели опознание всех 84 человек, погибших 14 июля при теракте на Английской набережной в Ницце. Об этом сообщила парижская прокуратура, в ведении которой находится начатое следствие по факту теракта. «Опознаны все 84 погибших при теракте», - говорится в заявлении прокуратуры, передает ТАСС.
Напомним, что 14 июля  30-летний тунисец въехал в на грузовике в толпу людей в центре Ниццы на Английской набережной. Водитель намеренно ехал зигзагами, стараясь задавить как можно больше людей. Позже он был убит в результате перестрелки с полицией. В результате теракта погибли 84 человека, более 100 получили ранения. В числе погибших гражданка Армении.