ԱՄՆ նոր նախագահ Դոնալդ Թրամփը նվերների միջոցով փորձել է ազդել իր ընտրարշավի լրագրողական լուսաբանումների վրա: Associated Press-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Fox News-ի հեռուստահաղորդավարուհի Մեգին Քելլին:
Քելլիի  Settle for More («Մեծով բավարարվի՛ր») հուշագրությունը, որում ներկայացված են նրա եւ միլիարդատիրոջ բարդ հարաբերությունների նրբությունները, կհրատարակվի նոյեմբերի 15-ին:
«Սա 2016 թվականի ընտրարշավի չներկայացված պատմություններից մեկն է. ես միակ լրագրողը չէի, ում Թրամփը նվերներ է առաջարկել՝ ակնհայտորեն այն նպատակին նախատեսված, որպեսզի իրեն հարմարցվեին լրատվամիջոցների լուսաբանումները»,- նշել է Քելլին հուշագրության մեջ:
Լրագրողուհին նաեւ նշել է, որ Թրամփն իրեն առաջարկել է իջեւանել Նյու Յորքի իր հյուրանոցում կամ իր եւ ամուսնու համար Ֆլորիդա թռիչք ապահովել, որտեղ կարող էին այցելել հանրապետականի կալվածք: Քելլին հավելել է, որ առաջարկներից հրաժարվելը դյուրին որոշում էր:

Новый президент США Дональд Трамп с помощью подарков пытался повлиять на освещение журналистами его кампании. Об этом заявила телеведущая канала Fox News Мегин Келли, сообщает Associated Press.
Книга мемуаров Келли «Settle for More» («Довольствуйся большим»), повествующая в том числе о тонкостях ее непростых отношений с миллиардером, будет опубликована 15 ноября.
«Это одна из нерассказанных историй кампании 2016 года: я была не единственным журналистом, кому Трамп предлагал подарки, явно предназначенные для того, чтобы приспосабливать под него освещение в СМИ», — пишет Келли в мемуарах, передает Gazeta. Журналистка также отмечает, что Трамп предлагал ей остановиться в его нью-йоркском отеле или обеспечить ей и ее мужу перелет во Флориду, где они могли бы посетить поместье республиканца. Келли добавляет, что отказаться от предложений было легким решением.