Թերթը տեղեկացնում է, որ «S.O.S Թեղուտ» երիտասարդական կանաչ շարժման ակտիվիստ Մարիամ Սուխուդյանը, որին նուբարաշենի թիվ 11 գիշերօթիկ դպրոցի մի ուսուսցչի կողմից կատարված սեռական բնույթի ոտնձգությունների մասին ահազանգելու համար 2009-ին մեղադրանք առաջադրվեց զրպարտության, իսկ հետո՝ շահադիտական դրդումներով կատարված սուտ մատնության համար, դատի է տվել Հայաստանի ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյանին: Նոյեմբերի 1-ին Կենտրոն եւ Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Կարինե Պետրոսյանի նախագահությամբ, լսվելու է նրա հայցը ընդդեմ ոստիկանության. «Ալիկ Սարգսյանը խախտել է իմ անմեղության կանխավարկածը»:
Թերթը հիշեցնում է, որ ոստիկանապետը 2009-ի օգոստոսին ասուլիսում հաստատված էր համարել Մարիամ Սուխուդյանի մեղավորությունը:
Մինչդեռ վերջինիս բոլոր հայտարարությունները հաստատվեցին, եւ դատավճիռ կայացվեց մանկապիղծ ուսուցչի նկատմամբ: Մարիամ Սուխուդյանը պահանջում է փոխհատուցել իր ստացած բարոյական վնասը:

Green youth movement “SOS Teghut” activist Mariam Sukhudyan --who was accused of slander for reporting sexual harassment by teachers at the № 11 Nubarashen Boarding School in 2009 —filed a law suit against the Armenia Chief of Police Alik Sarkisyan, Aravot reports.
In the Court of General jurisdiction in Yerevan Kentron and Nork-Marash, presiding Judge Karine Petrosyan will consider her lawsuit against the police Chief on 1 November : “Alik Sarkisian violated the presumption of my innocence,” Sukhudyan says.
In August 2009, at a press conference, the police chief claimed that Mariam Sukhudyan was guilty of slander.
However, all of her reports were confirmed. The teacher-pedophile was convicted and sentenced. Mariam Sukhudyan is seeking compensation for moral damages.