Հայաստանը կհեշտացնի Պարսից ծոցի երկրներում մշտապես բնակվող Հնդկաստանի քաղաքացիների մուտքը երկիր։ Այս մասին համապատասխան որոշումն ընդունվել է փետրվարի 9-ին կառավարության նիստում։
Գրավոր հիմնավորման մեջ ասվում է, որ պոսքը Արաբական Միացյալ Էմիրություններում, Բահրեյնում, Կատարում, Քուվեյթում եւ Օմանում մշտապես բնակվողների մասին է։ Նրանք կարող են վիզա ստանալ Հայաստանի սահմանային անցակետերում։ Որոշումն ընդունվել է Պարսից ծոցի երկրների հետ Հայաստանի պայմանագրերի հեշտացման համար, քանի որ այդ երկրների բնակչության 70-80 տոկոսը սեզոնային աշխատանքով եւ կառավարման այլ ոլորտներում աշխատող մարդիկ են։ Նրանց թվում գերազանցապես Հնդկաստանի քաղաքացիներ են։

Армения облегчит въезд гражданам Индии, постоянно проживающим в странах Персидского Залива. Постановление об этом принято на заседании Правительства 9 февраля.
Как отмечается в письменном обосновании, речь идёт об индийцах, постоянно проживающих в Арабских Эмиратах, Бахрейне, Катаре, Кувейте и Омане. Они смогут получать визу на пограничных пропускных пунктах Армении. Решение принимается для облегчения контактов Армении со странами Персидского залива, поскольку 70 – 80% жителей этих стран – мигранты, занятые как в сезонной работе, так и в различных областях управления. Среди иностранцев преобладают граждане азиатских стран, в частности Индии.