Հայ-ռուսական միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի անդամները Երեւանում նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ հանդիպմանը այլ հարցերի հետ միասին քննարկել են նաեւ Գյումրիում Ռուսաստանի ռազմաբազաների տեղակայման ժամկետները երկարաձգող արձանագրությունների վավերացման հարցը: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ՌԴ Պետդումայի ԱՊՀ եւ հայրենակիցների հետ կապերի հանձնաժողովի նախագահի առաջին տեղակալ Կոնստանտին Զատուլինը:
Նա նշել է, որ Հայաստանի եւ Ռուսաստանի խորհրդարանները պետք է միաժամանակ վավերացնեն արձանագրությունները:
«Տարածաշրջանում այսօր ստեղծված իրավիճակի կոնտեքստում դա շատ կարեւոր միջոց է, որը չպետք է ձգձգել»,-ընդգծել է նա:
Նշենք, որ փաստաթուղը ստորագրվել էր այս տարվա օգոստոսին Ռուսաստանի նախագահ Դմիտրի Մեդվեդեւի պաշտոնական այցի շրջանակներում:

At a meeting with RA President Serzh Sargsyan, members of the Armenian-Russian Commission for Parliamentary Cooperation discussed the issue of ratifying protocols of prolonging the presence of the Russian military base in Gyumri, Konstantin Zatulin, Director of the Institute for CIS, told NEWS.am.
He underlined the need for simultaneous ratification of the document by the Armenian and Russian Parliament.
“In the context of the present situation in the region, it is an important and urgent measure,” Zatulin said.