«Գահերի խաղի» հեղինակները հաստատել են, որ եզրափակիչ սեզոնը վեց սերիա է ունենալու, հաղորդում է CNN-ը: Այս մասին Դեյվիդ Բենիոֆն ու Դենիել Բրետ Ուայսը հայտարարել են Թեխասում կայացած South by Southwest փառատոնի ժամանակ:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ յոթերորդ եւ ութերորդ սեզոնները ավելի կարճ են լինելու, քան նախորդները: Բենիոֆի խոսքով՝ հիմա իրենք ունեն 140 էջանոց պլան, որը վերածվելու է եզրափակիչ սեզոնի վեց սերիայի:
Ներկայումս ավարտվել են յոթերորդ սեզոնի նկարահանումները, պրեմերիան տեղի կունենա հուլիսի 16-ին: Հանդիսատեսին կներկայացվի յոթ էպիզոդ՝ սովորական 10-ի փոխարեն:
Որոշ ժամանակ առաջ դերասան Քիթ Հարինգթոնը խոստացել էր, որ «Գահերի խաղի» նոր սեզոնը շատ ավելի լավն է լինելու, քան նախորդները:

Создатели сериала «Игра престолов» подтвердили финальный сезон из шести эпизодов, сообщает Gazeta со ссылкой на CNN. Об этом Дэвид Бениофф и Дэниел Бретт Уайсс заявили на фестивале South by Southwest в Техасе.
Ранее стало известно, что седьмой и восьмой сезоны будут значительно короче по сравнению с предыдущими. Теперь, по словам Бениоффа, у них есть 140-страничный план того, что в итоге превратится в шесть серий финального сезона.
К настоящему времени завершились съемки седьмого сезона, его премьера состоится 16 июля. Зрителям покажут семь эпизодов вместо обычных десяти.
Некоторое время назад актер Кит Харингтон пообещал, что новый сезон сериала «Игра престолов» будет грандиознее предыдущих.