ԿԸՀ-ն մարտի 18-ի արտահերթ նիստի ժամանակ ինքնաբացարկի մասին դիմումների հիման վրա ուժը կորցրած է ճանաչել խորհրդրաանական ընտրություններին մասնակցող կուսակցություններից ու դաշինքներից առաջադրված մի շարք պատգամավորի թեկնածուների գրանցումը։
News. am-ի թղթակիցը հաղորդում է, որ ԿԸՀ-ն ինքնաբացարկի մասին դիմում է ստացել «Օհանյան- Րաֆֆի- Օսկանյան» դաշինքից պատգամավորի թեկնածու Գագիկ Հովհաննիսյանից (80-րդ համարը դաշինքի նախընտրական ցուցակի համապետական մասում), Սոս Սարգսյանից (91-րդ համար դաշինքի նախընտրական ցուցակի համապետական մասում), նաեւ «Հայկական վերածնունդ» կուսակցությունից պատգամավորի թեկնածուներ Նարեկ Ավետիսյանից (185-րդ համար կուսակցության նախընտրական ցուցակի համապետական մասում) , Սրբուհի Հովհաննիսյանից (141-րդ համար կուսակցության նախընտրական ցուցակի համապետական մասում), Հայաստանի Կոմկուսից պատգամավորի թեկնածուներ Կարեն Մանուկյանից (104-րդ համար կուսակցության նախընտրական ցուցակի համապետական մասում), Սինոդ Պողոսյանից (157-րդ համար կուսակցության նախընտրական ցուցակի համապետական մասում), Գարեգին Մատինյանից (106-րդ համար կուսակցության նախընտրական ցուցակի համապետական մասում)։

Центральная избирательная комиссия Армении на внеочередном заседании 18 марта на основе заявлений о самоотводе признала потерявшей силу регистрацию ряда кандидатов в депутаты от политических партий и блоков партий, участвующих в предстоящих 2 апреля парламентских выборах Армении.
Как передает корреспондент Новости Армении – NEWS.am, ЦИК получил заявления о самоотводе от кандидатов в депутаты от блока «Оганян-Раффи-Осканян» Гагика Ованнисяна (80-й номер в общегосударственной части предвыборного списка блока), Соса Саркисяна (91-й номер в общегосударственной части предвыборного списка блока), кандидатов в депутаты от партии «Армянское возрождение» Нарека Аветисяна (185-й номер общегосударственной части предвыборного списка партии), Србуи Ованнисян (141-й номер общегосударственной части предвыборного списка партии), кандидатов в депутаты от Коммунистической партии Армении Карена Манукяна (104-й номер в общегосударственной части предвыборного списка партии), Синода Погосяна (157-й номер в общегосударственной части предвыборного списка партии), Гарегина Матиняна (106-й номер в общегосударственной части предвыборного списка партии).