Ստաֆորդշիրյան տերյեր տեսակի շունը հարձակվել է անպաշտպան պուդելի ու նրա տարեց տիրոջ վրա Մոսկվայի հյուսիսում։ Մարտական շունը, որի տերը այդ պահին նրա կողքին չէր, ատամներով կառչել է պուդելի վզից ու բաց չի թողել, փոխանցում է Life.ru-ն։
Տարեց մարդուն օգնության է շտապել անցորդներից մեկը։ Երկու տղամարդիկ մի քանի րոպեում կարողացել են իրարից բաժանել շներին։ Անցորդին հաջողվել էր ձեռքով բացել ստաֆորդշիրյան տերյերի ծնոտը։ Իսկ վիրավորված պուդելին տերը տուն է տարել։
Նախնական տվյալներով պուդելը սատկել է։ Իրավապահները աշխատում են այն տղամարդու հետ, որն առանց հսկողության էր թողել իր մարտական շանը։

Оставленный без присмотра хозяина стаффордширский терьер набросился на беззащитного пуделя и его пожилого владельца на севере Москвы. Бойцовый пёс мёртвой хваткой вцепился в пуделя, сообщает Life.ru.
На помощь пожилому владельцу пуделя бросился случайный прохожий. Двое мужчин несколько минут разнимали собак. Кровавая схватка закончилась, когда прохожий смог разжать челюсти стаффордширского терьера. Израненного пуделя хозяин на руках отнёс домой.
По предварительной информации, пудель скончался. На место вызвали полицию. С хозяином собаки, выпустившим опасное животное, работают правоохранители.