Ռիգայի քաղաքապետ Նիլ Ուշակովի գլխավորած կուսակցությունների դաշինքը հաղթել է Լատվիայի մայրաքաղաքում կայացած ընտրություններում: Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին: Դաշինքը ստացել է քաղաքային դումայի 60 մանդատներից 32-ը:
Ընտրությունների արդյունքներով Ուշակովը հայտարարել է, որ իր գլխավոր քաղաքական ուժն ընտրողներին չի բաժանում ըստ ազգային եւ լեզվական պատկանելության:
«Մյուս կուսակցությունները, ակնհայտորեն քաղաքի զարգացման լիարժեք ծրագիր չունենալով, ազգային ծրագիր են ներկայացնում»,- նշել է քաղաքական գործիչը:

Блок партий во главе с мэром Риги Нилом Ушаковым вновь победил на выборах в латышской столице, передаёт РИА Новости.
Объединённый список партии Ушакова «Согласие» и партии «Честь служить Риге», хотя и с очень небольшим перевесом, но победил, получив 32 мандата из 60.
По итогам выборов Ушаков заметил, что его партии не делят избирателей по национальному и языковому признаку.
«Другие партии, очевидно, не имея достаточно качественной программы для развития города, предлагают национальную программу. По каким причинам они решили, что социально ответственная политика делится по национальности, это их проблемы», - добавил политик.