Մոհամեդ Ալլուշը, որը ղեկավարում էր Սիրիայի զինված ընդդիմության պատվիրակությունը «Աստանա-4»-ում, չի մասնակցելու սիրիական կարգավորման վերաբերյալ բանակցությունների հինգերորդ փուլին, հայտնել է ՌԻԱ Նովոստիին «Շուհադ ալ Իսլամ» ընդդիմության խմբի քաղաքական բաժնի ու արտաքին կապերի ղեկավար Սաիդ Նակրաշը։
«Ըստ այն տեղեկությունների, որը ես ունեմ, Մոհամեդ Ալլուշը հրաժարվել է մասնակցել հանդիպմանը։ Նա չի մասնակցելու։ Նույնը Ուսամա Աբու Զեյդի կապակցությամբ, իմ տեղեկություններով, նա էլ չի մասնակցելու»,- հայտնել է նա ՌԻԱ Նովոստիին։
Նակրաշը հայտնել է, որ Աստանայի հանդիպմանը մասնակցող սիրիական ընդդիմության ներկայացուցիչները արդեն Ղազախստանի մայրաքաղաք են ուղեւորվել։

Мохаммед Аллуш, возглавлявший делегацию вооруженной оппозиции Сирии на «Астане-4», не будет участвовать в пятом раунде переговоров по сирийскому урегулированию, сообщил РИА Новости глава политического отдела и внешних связей группы оппозиции «Шухада аль-Ислам» Саид Накраш.
«Согласно информации, которая есть у меня, Мохаммед Аллуш отказался участвовать во встрече. Он не будет принимать участие. То же самое по поводу Усамы Абу Зейда, по моей информации, он не примет в ней участие», — заявил он РИА Новости.
Как заявил Накраш, участники астанинской встречи от сирийской оппозиции уже вылетели в столицу Казахстана.