«Բի Էս Սի» Բիզնեսի Աջակցման Կենտրոնը շուկա է հանում Trainings.am նոր բրենդը` համանուն կայքի հետ միասին: Ինչպես NEWS.am-ի թղթակցին տեղեկացրին կենտրոնի մամուլի ծառայությունից, Trainings.am-ը կներկայացի բիզնես ուսուցողական ծառայությունների մի քանի տարբերակներ, բաց դասընթանցեր`  կիսամյակային հստակ ժամանակացույցով, կորպորատիվ դասընթացներ` ուղղված կոնկրետ ընկերության խնդիրների լուծմանը, անհատական քոուչինգներ` տնօրենների եւ մենեջերների համար, թիմերի կառուցման եւ ռիթրիթի միջոցառումներ` ուղղված անձնակազմի ներգրավվածությանը ռազմավարական պլանավորման գործընթնացներում:
«Բի Էս Սի»-ի տնօրեն Սամվել Գեւորգյանը նշեց, Հայաստանի մասնավոր ձեռնարկությունների մոտ նկատվում է հետաքրքրության աճ թրեյնինգների, սեմինարների  եւ տարբեր բիզնես ուսուցողական ծառայությունների նկատմամբ: «Մասնավոր ընկերություններն ավելի մեծ ուշադրություն են սկսում դարձնել աշխատակազմի ուսուցման եւ վերապատրաստման հարցերին: Ներկայումս անձնակազմի վրա ծախսվող գումարերն սկսել են ընկալվել, ոչ թե որպես ծախսեր, այլև ներդրումներ»,- ասաց Գեւորգյանը:
Նշենք, որ ընկերությունն առաջարկում է նոր ծառայություն`ինտերակտիվ, բացառապես պրակտիկ, իրական օրինակների հիման վրա եւ կոնկրետ լուծումներ առաջարկող վարպետության դասեր (մասթեր-կլաս): Ըստ Գեւորգյանի՝ Trainings.am-ի  նպատակներից մեկն է փորձառու գործարարների եւ լավագույն մասնագետների կուտակած փորձը եւ հաջողության հասնելու գաղտնիքները ներկայացնելու հայաստանյան բիզնես ոլորտի ներկայացուցիչներին:
Տեղեկացնենք, որ Trainings.am կայքում հնարավոր է քվերակությունների   բաժանորդագրության միջոցով ընտրել դասընթացների թեմաները, եւ ստանալ համապատասխան նյութեր էլեկտրոնային փոստի հասցեին:
«Բի Էս Սի» Բիզնեսի Աջակցման Կենտրոնը (BSC Business Support Center) խորհրդատվական, բիզնես-ուսուցողական, հետազոտական ծառայություններ մատուցող եւ բիզնես գրականության հրատարակող ընկերություն է` հիմնադրված 1994թ.-ին: «Բի Էս Սի»-ն իրականացնում է բազմաթիվ ծրագրեր` ուղղված Հայաստանում, Լեռնային Ղարաբաղում, ինչպես նաեւ Վրաստանում եւ Բելառուսում փոքր և միջին ձեռնարկատիրության զարգացմանը:

The BSC Business Support Center is entering the market with the Training.am brand and a website of the same name. The Center’s press service informed NEWS.am that the Training.am will present several business training services, open training courses, six-month corporate training courses aimed at resolving particular companies’ problems, coaching for managers, as well as team building and retreat measures aimed at involving the personnel in strategic planning.
Samvel Gevorgyan, BSC Business Support Center Director, pointed out private companies’ increased interest in training courses, seminars and different business training services. “Private companies are now paying more attention to personnel training and retraining. The staff costs are now viewed as investments rather than expenses,” Gevorgyan said.
The company is offering a new service, namely, interactive practical master classes, with specific examples and solutions. One of the aims of Training.am is to inform the Armenian business community of the experience and achievements of businessmen and professionals.
The Training.am website affords opportunities for opting specific training courses and receiving the relevant material by e-mail.
Established in 1994, the BSC Business Support Center renders consulting, business training and research services and publishes business literature. The center is implementing numerous programs of small and medium business development in Armenia, Nagorno-Karabakh, Georgia, and Belarus.