ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմը նոր պատժամիջոցներ է սահմանել Հյուսիսային Կորեայի 8 բանկերի ու բանկերի 26 աշխատակիցների դեմ, որոնք աշխատում են արտասահմանում, հայտնում է AP-ը։
Բոլոր բանկերը գտնվում են Հյուսիսային Կորեայում, 26 աշխատակիցները Հյուսիսային Կորեայի քաղաքացիներ են, որոնք աշխատում են Ռուսաստանում, Չինաստանում, Լիբիայում ու ԱՄԷ-ում։
Ֆիննախի ղեկավար Սթիվեն Մնուչինը հայտնել է, որ ԱՄՆ-ի թիրախն են դառնալու բոլոր նրանք, ովքեր հեշտացնում են ֆինանսական գործարքները Հյուսիսային Կորեայի համար։ Նրա խոսքով՝ դա Հյուսիսային Կորեային մեկուսացնելուն ուղղված ջանքերի մի մասն է։

Администрация президента США Дональда Трампа ввела новые санкции против восьми банков Северной Кореи и 26 сотрудников банков, работающих за границей, передает AP.
Все банки находятся в Северной Корее, 26 сотрудников  - граждане Северной Кореи, которые работают в России, Китае, Ливии и ОАЭ.
Глава Минфина Стивен Мнучин заявил, что мишенью  США  станут все те,  кто облегчают финансовые операции для Северной Кореи.  По его словам, это часть усилий по изоляции Северной Кореи в связи с ее программы ядерного оружия.