ՀՅԴ պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը  «Հայռուսգազարդի» վարչության նախագահ Կարեն Կարապետյանին գնահատում է իբրեւ լավ մենեջեր, ժամանակակից ընկալումներով անձնավորություն, բայց ոչ երբեք ՝ քաղաքական անձ։ Այս մասին նա ասաց դեկտեմբերի 17-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ, անդրադառնալով Կ. Կարապետյանին Երեւանի քաղաքապետի պաշտոնում ընտրվելու թեմային:
«Քանի որ Երեւանի քաղաքապետարանը կամ ավագանին ձեւավորվում է քաղաքական հենքի վրա, այս դեպքում ես ձեռնպահ կմնամ Կարեն Կարապետյանի քաղաքական մոտեցումները գնահատելուց։ Երեւի կյանքը ցույց կտա, բայց որպես մենեջեր՝ նա պրոֆեսիոնալ է, կարծում եմ՝ իր նման պրոֆեսիոնալները շատ ավելի պետք  են մասնավոր հատվածում»,- կարծիք հայտնեց Արծվիկ Մինասյանը։
Անդրադառնալով Կառավարությունում օրերս կատարված փոխատեղումներին՝ պատգամավորը նշեց. «Այն, ինչ պետք է ակնկալենք Կառավարությունից, ոչ թե սովորական փոխատեղումներն են, այլ առաջին հերթին ծրագրային վերանայումները եւ գաղափարական փոփոխությունները, որի վրա էլ պետք է վարվի կադրային  քաղաքականությունը»,- ավարտեց Մ ինասյանը։

Artsvik Minasyan, MP of ARF Dashnaktsutyun considers that Karen Karapetyan is a good manager, modern-thinking man, but not a political figure. Speaking at today’s press conference the MP touched upon Yerevan Mayor elections and candidacy of Chairman of ArmRusgasprom Board Karen Karapetyan.
Stressing that Council of Alderman and the City Hall are formed from the political viewpoint, Minasyan refrained from assessment of Karapetyan’s political approaches. “He is a professional manager, I think that private sector needs such experts,” he added.
Speaking of a recent cabinet reshuffle, the MP noted that we must expect changes from the government, that is program review and ideological changes which are based on staff policy.