Թուրքիայի գլխավոր ընդդիմադիր «Ժողովրդահանրապետական» (CHP) կուսակցության գլխավոր նախագահ է վերընտրվել Քեմալ Քըլըչդարօղլուն։
Թուրքական Cumhuriyet–ի փոխանցմամբ՝ CHP–ի հերթական գլխավոր համաժողովի ժամանակ կուսակցության նախագահի թեկնածուներ են առաջադրվել Մուհարեմ Ինջեն եւ Քեմալ Քըլըչդարօղլուն։
Համաժողովին պատվիրակների քվեարկության արդյունքում Մուհարեմ Ինջեն ստացել է 447, Քեմալ Քըլըչդարօղլուն՝ 790 ձայն։
Նշենք, որ Քեմալ Քըլըչդարօղլուն ծնվել է Դերսիմում։ Ըստ թուրքական մամուլի Քեմալ Քըլըչդարօղլուի մայրը հայուհի է։ Քըլըչդարօղլուն եւս չի ժխտել մոր հայ լինելու մասին հարցերը՝ ասելով, որ թե կարեւոր չէ, թե ինչ ազգություն ունի մայրը։ «Իմ ընտանիքի էթնիկ ինքության վերաբերյալ հարցաքննություն անելը հակասում է մարդու իրավունքներին։ Մայրս կարող է եւ հայ է»,-ասել էր Քըլըչդարօղլուն։

At the CHP regular general congress, party MP Muharrem İnce and Kemal Kılıçdaroğlu ran the post of CHP Chairman, according to Cumhuriyet newspaper of Turkey.
As a result of the congress delegates’ voting, İnce and Kılıçdaroğlu received 447 and 790 votes, respectively, and Kemal Kılıçdaroğlu was once again declared chairman of the CHP.
Kılıçdaroğlu was born in Tunceli—formerly Dersim—Province of Turkey. According to the Turkish press, his mother is Armenian. Kılıçdaroğlu has not refuted the questions on whether his mother is Armenian, and has said that his mother’s nationality does not matter.