Սիրիական բանակը թույլ չի տվել Լիբանանից ահաբեկիչների ջոկատի ներխուժումը Սիրիայի Հոմս նահանգ, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին» `վկայակոչելով սիրիական պետական ՍԱՆԱ գործակալությանը:
Գործակալության տվյալներով՝ ահաբեկիչների հետ մարտը սկսվել է Թել Կալահ սահմանային շրջանի տարածքում: Նշվում է, որ զինյալների մի մասը ոչնչացվել է, ողջ մնացածները փախել են հետ՝ դեպի Լիբանանի տարածքի կիրճեր:
Ահաբեկիչները ճգնաժամի սկզբից սկսել են օգտագործել Լիբիանանի եւ Սիրիայի սահմանի դժվարանցանելի լեռնային շրջանները՝ թմրանյութերի, զենքի, ռազմամթերքի մաքսանենգության համար, նոր հավաքագրված զինյալների տեղափոխման համար:

Сирийская армия не допустила прорыв отряда террористов с территории Ливана в Сирию в провинции Хомс, сообщает РИА Новости со ссылкой на сирийское государственное информационное агентство САНА
По данным агентства, бой с террористами завязался в районе пограничного поселения Телль-Калах. Отмечается, что часть боевиков была ликвидирована, оставшиеся в живых бежали обратно в ущелья на территории Ливана.
Террористы с начала кризиса использовали труднодоступные горные районы на границе Сирии и Ливана для контрабанды наркотиков, оружия, боеприпасов, переброски вновь завербованных боевиков.