Միջազգային տնտեսական ինտեգրման եւ բարեփոխումների նախարարությանը պատկանող գույքը՝ 38,7 մլն դրամ հաշվեկշռային արժեքով կփոխանցվի անմիջապես կառավարությանը: Համապատասխան որոշումն ընդունվեց կառավարության մարտի 29-ի նիստում: Նախագիծը քննարկվել է փակ ռեժիմով: Որոշումն ուժի մեջ կմտնի 2018 թվականի ապրիլի 9-ից:
Հիշեցնենք, որ ԱԺ-ն արդեն ընդունել է «Կառավարության կառուցվածքի եւ գործունեության մասին» օրենքը, որի համաձայն՝ նոր կառավարության կազմում չի լինելու Միջազգային տնտեսական ինտեգրման եւ բարեփոխումների նախարարությունը:

Закрепленное за Министерством международной экономической интеграции и реформ Армении имущество балансовой стоимостью в 38,7 млн. драмов будет передано непосредственно Правительству. Соответствующее решение принято на заседании Правительства 29 марта. Проект был обсужден в закрытом режиме. Решение вступает в силу с 9 апреля 2018 года.
Напомним, что парламент Армении принял уже закон «О структуре и деятельности Правительства», в соответствии с которым в новой структуре кабмина не будет Министерства международной экономической интеграции и реформ.