Գլենդելում բնակվող ՀՀ քաղաքացի Արմեն Սափլեքչյանը իրեն մեղավոր է ճանաչել բանկային մեքենայությունների ու անձնական տվյալների գողության մեջ։ 37-ամյա Սափլեքչյանը 6 այլ անձանց հետ ներգրավվել է էլեկտրոնային 18 հազար բանկային քարտերի եւ անձնական տվյալների գողության մեջ։  Այսպես, հանցագործները բենզալցակայաններում վճարային համակարգերին սքիմերներ են ամրակցել եւ հավաքել են տեղեկությունները, երբ հաճախորդը քարտը տեղադրել է այնտեղ, ապա ծածկագրել են գողացված քարտերի համարները այլ վճարային քարտերին, որոնք օգտագործել են տարբեր նահանգներում, հայտնում է Alexandria News-ը։
Մեղադրանք է առաջադրվել նաեւ 37-ամյա Տիմբուրեկ Խասանովին, 28-ամյա Մուշեղ Մելքոնյանին, 47-ամյա Անատոլի Զինչենկոյին։ Մեքենայության մեջ իրենց մեղքն խոստովանել են նաեւ 31-ամյա Ռուդոլֆ Մեխակյանը, 25-ամյա Ռադիկ Կարապետյանը, 23-ամյա Սիրանուշ Ենգիբարյանը եւ Անատոլի Զինչենկոն։ Սափլեքչյանի դատավճիռը կհրապարակվի օգոստոսի 31-ին։

Гражданин Армении и житель Глендейла Армен Саплекчян признал себя виновным в заговоре с целью совершения банковском мошенничестве и умышленной кражи личных данных. 37-летнний Саплекчян вместе с шестью лицами замешан в краже 18 тысяч кредитных карт и личных данных с помощью электронных устройств. Мошенники прикрепляли скиммеры к платежным системам на бензоколонках и собирали информацию, когда клиент вставлял кредитную карточку. Далее они зашифровывали номера украденных карточек на другие платежные карточки, которые использовались в разных штатах, сообщает Alexandria News
Обвинения были предъявлены Саплекчяну, а также его подельникам 37-летнему Тимбуреку Хасанову, 28-летнему Мушегу Мелконяну и 47-летнему Анатолию Зинченко. Также свою вину в мошенничестве признали 31-летний Рудольф Мехакян, 25-летний Радик Карапетян и 23-летняя Сирануш Енгибарян и Анатолий Зинченко. Приговор Саплекчяну будет вынесен 31 августа.