Սաուդյան Արաբիան եւ Ծոցի համագործակցության խորհրդի մյուս անդամներ լիբանանյան «Հեզբոլլահ»-ի 10 առաջնորդներին ներառել են ահաբեկիչների ցուցակում, նրանց թվում՝ Սայիդ Հասան Նասրալին եւ նրա տեղակալ Նաիմ Քասեմին, հայտնում է Սաուդյան Արաբիայի պետական լրատվական գործակալությունը:
Պարսից ծոցի պետությունները նաեւ ահաբեկիչների ցուցակում են ներառել շարժման 4 ստորաբաժանում եւ հրամայել են սառեցնել ֆիզիկական անձանց ակտիվներն ու բանկային հաշիվները։
Այս քայլը հետեւել է ԱՄՆ ֆինանսների նախարարության որոշմանը «Հեզբոլլահ»-ի ղեկավարության դեմ լրացուցիչ պատժամիջոցներ կիրառելու մասին։

Саудовская Аравия и другие члены Совета сотрудничества стран Персидского залива включили 10 лидеров ливанской «Хезболлы» в списки террористов, в том числе Сайида Хасана Насраллу и его заместителя Наима Кассема, сообщает государственное агентство новостей Саудовской Аравии.
Государства Персидского залива также внесли в список террористов  четыре подразделения движения и приказали заморозить активы и банковские счета физических лиц.
Этот шаг последовал  после решение Минфина США о введении дополнительных санкций против  руководства «Хезболлы».